Έκθεση Προσκοπικών Γραμματοσήμων

Σήμερα οι μαθητές των δύο τμημάτων της Γ΄τάξης του σχολείου μας είχαν την τύχη να επισκεφτούν την Έκθεση Προσκοπικών Γραμματοσήμων, που έλαβε Χώρα στην Αντωνιάδειο Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών. Την έκθεση διοργάνωσε η Ένωση Παλαιών Προσκόπων Βέροιας, με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας Ειρήνης και Φιλίας, στις 22 Φεβρουαρίου. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στην έκθεση και να δουν από κοντά σπάνια γραμματόσημα απ’ όλο τον κόσμο, με θέμα τον προσκοπισμό. Επίσης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τις βασικές αρχές του προσκοπισμού και να χαλαρώσουν με απλά προσκοπικά παιχνίδια γνωριμίας και εμπιστοσύνης.

Ευχαριστούμε για την όμορφη ξενάγηση το “Ζαρκάδι”,  πρόσκοπο του Σ.Π. Βέροιας.