Β2 ενωμένο αποτελεσματικό!

Το τμήμα Β2 του σχολείου μας μαζί με την εκπαιδευτικό κ. Αθανασιάδου Ξένια στα πλαίσια του προγράμματος “Εγώ και οι άλλοι” – που εντάσσεται στα Εργαστήρια Δεξιοτήτων- και ειδικότερα στα πλαίσια του εργαστηρίου “Η τάξη μου ως ομάδα” αποφάσισε να βοηθήσει στο να γίνει πιο όμορφο το σχολείο μας, βάζοντας στο δέντρο που βρίσκεται στο διάδρομο του σχολείου μας στολίδια που τα ίδια τα παιδιά έφτιαξαν με πολύ κέφι.
Επίσης συμμετείχε μαζί με τους υπόλοιπους μαθητές/τριες του σχολείου μας στην πανελλήνια εκστρατεία συγκέντρωσης τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης που διοργανώθηκε με πρωτοβουλία του Συλλόγου  Γονέων και Κηδεμόνων για “Το χαμόγελο του παιδιού” .

Με τις δράσεις αυτές οι μαθητές/τριες μας  ήθελαν να δείξουν ότι, όταν συνεργαζόμαστε μπορούμε να βελτιώσουμε το περιβάλλον μας, να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας και να επιτύχουμε καταπληκτικά πράγματα!