Μαζεύω καπάκια για καλό σκοπό

• Την Τετάρτη 29/3/2023 οι μαθητές  και οι μαθήτριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας στα πλαίσια προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Αειφορίας, παρέδωσαν δεκάδες χιλιάδες πλαστικά καπάκια στο  Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Ειδικές Ανάγκες που ανήκει στο Ν.Π.Δ.Δ του Δήμου Ηρωικής Πόλης Νάουσας με την επωνυμία Κέντρο Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Δήμου Νάουσας. Τα παιδιά με χαρά συνέλεξαν τα καπάκια από τις αρχές της σχολικής χρονιάς, ακολουθώντας την παράδοση που άφησαν οι περσινοί συμμαθητές τους. Η εκπρόσωπος του Κέντρου κυρία Μπορδάνου Παρασκευή μας ενημέρωσε για τη δράση  που φέρει τον τίτλο «Μαζεύω καπάκια για καλό σκοπό» και θεώρησε πολύτιμη τη συμβολή των μαθητών/τριών μας για την αγορά του δέκατου αναπηρικού αμαξιδίου. Εκτιμούμε και επιβραβεύουμε τη συμμετοχή και την ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών, γονέων και μαθητών στην παρούσα δράση!