Τσικνοπέμπτη 24/2/2022

Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, ντυμένοι με διάφορες αποκριάτικες στολές (ποδοσφαιριστές, Ρωμαίοι στρατηγοί, αρχαίοι Ελληνικοί θεοί, Σπανιόλες, ήρωες των κόμικς και των ηλεκτρονικών παιχνιδιών…) χόρεψαν και διασκέδασαν γιορτάζοντας το έθιμο της Τσικνοπέμπτης, τηρώντας και τα μέτρα προστασίας για τον Covid19. Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας οι οποίοι  τηρώντας το έθιμο, όπως κάθε χρόνο, έψησαν σουβλάκια και μοίρασαν χυμούς στα παιδιά. Οι μαθητές/τριες μας, αποδεδειγμένα ευχαριστημένοι με φράσεις όπως: “δεν έχω ξαναπεράσει τόσο ωραία στη ζωή μου, κυρία, πότε θα το ξανακάνουμε, ήταν πολύ νόστιμα τα σουβλάκια…” επέστρεψαν στα σπίτια τους χαρούμενοι.