Ημερίδα με θέμα «Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό»

Στις 29/11/2019 ημέρα Παρασκευή, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων (γυμναστήριο) του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας πραγματοποιήθηκε ημερίδα με θέμα «Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό». Με την ευθύνη των Σχολικών Συντονιστών Προσχολικής Αγωγής κ. Γώτη Ευθυμίας και Γενικής Αγωγής κ. Μακαρατζή Γεώργιου παρουσιάστηκαν προγράμματα ομαλής μετάβασης με τη συνεργασία εκπαιδευτικών των Νηπιαγωγείων και των Δημοτικών Σχολείων ευθύνης τους.

Μουσείο Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης

Την  Πέμπτη 21 Νοεμβρίου η Στ’ τάξη του σχολείο μας επισκέφτηκε, στα πλαίσια  του προγράμματος που θα υλοποιήσει την φετινή χρονιά με θέμα την  ιστορία του σχολείο μας, το Μουσείο Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης , που βρίσκεται βρίσκεται στο διατηρητέο κτήριο της Αποθήκης Α του λιμανιού, στην προβλήτα Α΄.