Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Οι Τρεις Ιεράρχες ο Ιωάννης ο Χρυσόστομος ο Βασίλειος ο Μέγας και ο Γρηγόριος ο Ναζιανζηνός ή Θεολόγος γιόρταζαν την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου και το σχολείο παρακολούθησε την εορταστική θεία λειτουργία στον γειτονικό Ναό του Αγίου Στεφάνου συνοδεία όλων των εκπαιδευτικών. Μαθητές και μαθήτριες κοινώνησαν μεταλαμβάνοντας το φως και τη σοφία των Τριών Πατέρων της Εκκλησίας μας. Τμήμα του σχολείου με τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες, συνοδεία της εκπαιδευτικού Μωυσόγλου Σοφίας, παρακολούθησε τη δοξολογία και την ομιλία που αφορούσε τους Τρεις Ιεράρχες στον Ιερό Ναό του Αγίου Αντωνίου. Κατόπιν παρέστησαν στην Πλατεία Δημαρχείου όπου τελέστηκε η επιμνημόσυνη δέηση και κατέθεσαν στεφάνια από τον Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.