Θεατρική Παράσταση της Ε’ Τάξης

Παρουσία του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου κ. Μακαρατζή, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά που μας τίμησε,  οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Ε1 το απόγευμα της Τετάρτης  11 Μαΐου, με την καθοδήγηση της Διευθύντριας και την παρότρυνση του εκπαιδευτικού κ. Αδαμάκου Παναγιώτη, ανέβασαν την τελική θεατρική παράσταση αφιερωμένη στα δικαιώματα των παιδιών. Σε μια μυρμηγκοχώρα οι πολίτες αντιλαμβάνονται πως ο πρόεδρος φυλακίζει ένα παιδί και επαναστατούν φέρνοντας τη δημοκρατία και προασπίζοντας τα δικαιώματα των παιδιών. Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές για τη βοήθεια που προσέφεραν:

α) τη μουσική επένδυση την ανέλαβε η Μουσικός κα Τσιγάρα Ευτέρπη.

β) τα σκηνικά τα επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Εικαστικών κα Μπιλίτσα Μαριέλα, & Θεατρικής Αγωγής κα Στεφανοπούλου Ιωάννα

γ) τον κ. Δάνη Κωνσταντίνο, καθώς και τον εθελοντή γονέα κ. Ζησόπουλο Σταύρο που είναι παρών σε όλες τις εκδηλώσεις του σχολείου.

Καμαρώνουμε περισσότερο για τα παιδιά μας γιατί συμμετείχαν, απέδωσαν τους ρόλους τους εξαιρετικά και καταχειροκροτήθηκαν από όλους μας!

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!!!!!