Το σχολείο μας στο 7ο Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων.

Αντιπαλεύοντας την επικρατούσα άποψη ,ότι οι νέοι μας αποστρέφονται την πολιτική και δεν ενδιαφέρονται για τα κοινά, οι μαθήτριες της ΣΤ τάξης του σχολείου μας  ,Ζάχου Αικατερίνη  &  Φωτογλίδου Φαίδρα, εκπροσώπησαν  επάξια το σχολείο μας στο 7ο  Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων, που συνεδρίασε  στην αίθουσα του Δημοτικού συμβουλίου  τη Δευτέρα 11/12/2023.

Η εισήγηση  τους με θέμα «Προβλήματα και προτάσεις  βελτίωσης   της πόλης μας»  προήλθε  έπειτα από ομαδική δουλειά  του συνόλου   των μαθητών  και των δύο τμημάτων (ΣΤ1 & ΣΤ2.)

Η εμπειρία και τα οφέλη μοναδικά ,για όλα τα παιδιά που εργάστηκαν  για την επιτυχία της δράσης .

Είναι καθήκον όλων μας να διδάξουμε  στους νέους τον τρόπο, ώστε να γίνουν ενεργοί πολίτες και να  τους αποδείξουμε έμπρακτα πως  το μέλλον τους  ανήκει.