Φαντασία να υπάρχει!

Στο πλαίσιο της συμμετοχής στον διαγωνισμό ” Φαντασία να υπάρχει” που διοργανώνει ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός, οι μαθητές/τριες του Ε2 με την παρότρυνση της δασκάλας τους κ. Καψάλη Ελένης και αξιοποιώντας ανακυκλώσιμα υλικά κατασκεύασαν χρηστικά αντικείμενα. Βάζοντας τη φαντασία τους και τη δημιουργικότητα τους έφτιαξαν ατομικά και ομαδικά έργα τα οποία απεστάλησαν στον συγκεκριμένο διαγωνισμό. Χρησιμοποίησαν διάφορα υλικά, όπως κουτιά απορρυπαντικών, σαμπουάν, κομπόστας κ.α. που είχαν στη διάθεσή τους. Τα έργα των μαθητών φαίνονται στις φωτογραφίες που ακολουθούν. Μια μεγάλη ποικιλία, λοιπόν, από χάρτες, μουσικά όργανα, ταχυδρομικό κουτί, ταΐστρα για πουλιά, πορτοφολάκι από κουτί γάλα, στολίδι, μολυβοθήκες, κασετίνα, κουμπαράς, γλαστράκι συγκαταλέγονται στις υπέροχες δημιουργίες των μαθητών μας, που απέδειξαν ότι έχουν φαντασία και δημιουργικότητα και εκφράζονται αντίστοιχα!!